*

lektorzy

*

Dorota Boguszewska dyrektor metodyczny

Absolwentka Neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim. Anglistykę studiowała w Budapeszcie na Uniwersytecie im. L. Eötvösa.

Pracę lektora języka angielskiego rozpoczęła 20 lat temu. Uczestniczka licznych kursów doskonalących kwalifikacje nauczycieli w International Teacher Training Institute w Hastings i Cambridge, renomowanych kursów Pilgrims w Canterbury oraz kursów Intuitionlang i One to One w Wielkiej Brytanii.

Dzięki corocznym, prestiżowym szkoleniom poznaje najnowsze trendy w metodologii nauczania języków obcych i dba o ich efektywne zatosowanie na kursach prowadzonych przez siebie i przez innych lektorów.

Na zajęciach chętnie korzysta z metody komunikatywnej (kładącej nacisk na porozumiewanie się) i aktywizującej (stwarzającej warunki do aktywnego udziału ucznia w zajęciach) .

To, co najbardziej ceni sobie w pracy lektora, to stały kontakt z uczniami. Dzięki temu może lepiej poznać ich możliwości i oczekiwania.

*

Emilia

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od czterech lat pracuje w charakterze lektora języka angielskiego, od wielu lat zajmuje się nauczaniem indywidualnym dzieci i młodzieży. Uważa, że nauka języka powinna być  przyjemnością, żeby mogła być efektywna. Oprócz nauczania pasjonuje się także tłumaczeniem, ukończyła podyplomowe studia z zakresu tłumaczenia specjalistycznego. Jest miłośniczką literatury i gier planszowych.

*

Beniamin

Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Abiturient Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Posiada 12 letnie doświadczenie w pracy lektora. Praca jest jednocześnie jego pasją – obcując z uczniami w każdym wieku potrafi w przejrzysty i nietuzinkowy sposób przekazać swoją wiedzę.  Poza pracą lektora jest także tłumaczem. Wachlarz zajęć, jakim się poświęca w wolnym czasie jest bardzo szeroki – zaczynając od sportów ekstremalnych, literaturze i popkulturze Ameryki Północnej, na zamiłowaniu do zwierząt kończąc. 

*

Marta

Absolwentka lingwistyki stosowanej języka niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim o specjalności nauczycielsko - tłumaczeniowej. Brała udział w licznych kursach językowych w Niemczech, rok mieszkała w Kolonii.

Nauczać języka niemieckiego zaczęła 15 lat temu. Odbyła również praktyki dydaktyczne w szkole państwowej. Obecnie pracuje w gimnazjum.

Pracując jako lektor pragnie przekazać swoim uczniom zdobytą wiedzę, wykorzystując liczne materiały dodatkowe i ćwiczenia o charakterze zabawowym. Szczególną uwagę zwraca na umiejętności komunikacyjne. W stosunku do uczniów jest wyrozumiała i chętnie służy każdemu pomocą.

W wolnych chwilach chętnie czyta literaturę polską i niemiecką, lubi dobre kino.

*

Kacper

Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz certyfikowany instruktor międzynarodowego egzaminu TOEIC (angielski w środowisku pracy). Nauczaniem języka angielskiego zajmuje się od 12 lat, do czego został przygotowany podczas swoich studiów i kursów metodycznych.

Jako lektor zawsze stara się odkryć zainteresowania swoich uczniów, bez względu na ich wiek, dzięki czemu może skuteczniej przekazać im swoją wiedzę i umiejętności, jak również zachęcić do samodzielnego pogłębiania wiedzy o języku angielskim. W czasie zajęć największą wagę przywiązuje do tych aspektów języka, które najbardziej przydają się w sytuacjach z życia codziennego.

W wolnych chwilach stara się uprawiać z przyjaciółmi różnego rodzaju sporty; jest miłośnikiem literatury fantastycznej oraz interesuje się szeroko pojętą popkulturą i historią Anglii.

*

Magdalena

Lektor i tłumacz języka francuskiego, absolwentka dziennikarstwa na UW oraz Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW. Przez dwa lata mieszkała w Paryżu, gdzie studiowała na uniwersytecie Paris VIII.
Nauczanie rozpoczęła w 2003 roku. Wierzy, że nauka francuskiego to przede wszystkim wytrwała praca, za którą spotyka nas piękna nagroda - możliwość poznania przebogatej kultury krajów frankofońskich. Metody pracy i pomoce dydaktyczne dobiera do predyspozycji uczniów i stawianych sobie przez nich celów. Stara się, by mówili poprawnie, mając jednocześnie świadomość różnic występujących nieraz między "teorią" a "praktyką" życia codziennego.

*

Lilia

Absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franki.

Nauczaniem języka angielskiego zajmuje się od 6 lat. W czasie zajęć stara się kłaść nacisk na komunikację i praktyczne używanie języka. Zachęca do nauki angielskiego za pomocą rozmaitych środków i metod. Ważnym jest dla niej, aby każdy uczeń brał aktywny udział w lekcji. Zawsze stara się aby zajęcia były przyjemnością dla kursantów.

Jest otwarta, cierpliwa i uśmiechnięta. W życiu, jak i w pracy kieruje się mottem: Today is a good day to learn something new.

*

Magdalena

Absolwentka Filologii Angielskiej, tytuł magistra uzyskała w 2013 roku na Uniwersytecie SWPS. Po studiach postanowiła poszerzyć zakres swoich kompetencji kończąc podyplomowe studia nauczycielskie.Pracuje jako lektorka języka angielskiego od trzech lat, wcześniej współpracowała z organizacjami pozarządowymi, dla których tworzyła tłumaczenia (w tym tłumaczenie brytyjsko-kenijskiego serialu "Makutano Junction" i podręcznika trenersko-nauczycielskiego dla nauczycieli z Gruzji). W pracy lektora najbardziej ceni sobie kontakt z ludźmi, zawsze stara się dostosować zajęcia do potrzeb swoich uczniów, często układając je w oparciu o ich zainteresowania. Jest otwartą i kontaktową osobą, która w wolnych chwilach zajmuje się grafiką komputerową, rysunkiem i czytaniem komiksów.

*

Tomasz

Absolwent Filologii Hiszpańskiej, uczy castellano od 2004 roku. Znajomość języka szlifował podczas kilkuletniego pobytu w Hiszpanii a doświadczenie w nauczaniu zdobywał (i wciąż zdobywa) prowadząc zajęcia w wielu akademiach językowych, szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Ponadto ukończył specjalistyczny kurs pedagogiczny dla nauczycieli języka hiszpańskiego.

 Już od pierwszych zajęć bardzo dużą uwagę przykłada do komunikacji oraz poprawnej wymowy (nie zapominając rzecz jasna o ćwiczeniu innych umiejętności posługiwania się językiem Cervantesa). Rzetelne przygotowanie do zajęć oraz zapewnienie miłej atmosfery to cechy, które charakteryzują każde spotkanie.

 Każdą wolną chwilę poświęca dwójce dzieci, a w chwilach wolnych od dzieci lubi czytać, gotować i dbać o kondycję.   

*

Eliza

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada certyfikat z języka angielskiego oraz certyfikat Dele Intermedio z języka hiszpańskiego. Nauczała angielskiego w szkole podstawowej, później pracowała w firmie eksportowej. Język angielski poznawała na licznych kursach językowych, w tym także podczas rocznego pobytu w USA. Język hiszpański zgłębiała na kursach i wyjazdach do Hiszpanii i Ameryki Południowej. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w indywidualnym nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Zagadnienia gramatyczne przekazuje w przystępny sposób. Kładzie nacisk na wzbogacanie słownictwa i praktyczne zastosowanie języka.

 Lubi podróżować, czytać i jest dobrą słuchaczką. 

*

Sylwia

Absolwentka Lingwistyki Stosowanej języka niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim o specjalności nauczycielsko – tłumaczeniowej. Swoją pracę jako lektor języka niemieckiego zaczęła 10 lat temu. Od 6 lat jest nauczycielem w szkole państwowej w Kobyłce. Brała również udział w kursach językowych w Berlinie oraz licznych szkoleniach i konferencjach na temat nauczania języków w szkole.

Kładzie duży nacisk na komunikację i praktyczne używanie języka. Na zajęciach wykorzystuje liczne ćwiczenia i materiały dodatkowe o charakterze zabawowym.

W stosunku do uczniów jest otwarta, cierpliwa oraz chętna do pomocy.

Ciągłe uczenie się i obcowanie z językiem niemieckim jest jej głównym zamiłowaniem, które sprawia jej satysfakcję. Poza tym lubi podróżować, czytać oraz spędzać aktywnie czas grając w siatkówkę i jeżdżąc na rowerze.

*

Karolina

Absolwentka Lingwistyki stosowanej (język hiszpański z francuskim) ze specjalizacją nauczycielsko-tłumaczeniową na Uniwersytecie Warszawskim. Przez dwa lata studiowała w Hiszpanii w ramach wymiany studenckiej Erasmus, gdzie pracowała także jako nauczycielka języka angielskiego. Odbyła również staże w Instytucie Francuskim i w biurze tłumaczeń. Miłośniczka podróży, poznawania nowych języków obcych, tańca, kotów, a przede wszystkim gorącej i malowniczej Hiszpanii. Na swoich zajęciach kładzie nacisk na praktyczne zastosowanie języka i stosuje wiele dodatkowych materiałów. Pragnie zachęcić do poznawania wspaniałej kultury tego kraju i zarazić innych swoją pasją. Oferuje miłą atmosferę podczas lekcji i zawsze stara się dostosować je do potrzeb swoich uczniów.

*

Darek

Lektor języka niemieckiego od 25 lat. Ogromne doświadczenie zdobyte  w czasie wielu pobytów w Niemczech, Austrii zarówno szkoleniowych jak i tłumaczeniowych, daje gwarancje profesjonalnych zajęć. Język niemiecki to jedno z jego hobby. Uwielbia niemiecką kulturę, sport i muzykę. Komunikatywność to nieodzowna cecha jak najlepszej pracy lektora.  Uczy dzieci, młodzież i dorosłych. Sport jest również jego pasją. Bierze czynny udział w wielu wyścigach rowerowych, jak również organizuje liczne imprezy rowerowe. 

*

Tomek

Absolwent lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego z językiem włoskim i angielskim. Spędził pół roku na studiach w Sienie, we Włoszech, gdzie szlifował zarówno język włoski, jak i angielski. Uważa, że nauka powinna być przyjemnością, aby była skuteczna. Poza tym interesują go dobry film, gry komputerowe, hobbystycznie gra w pokera i gotuje.

*

Mona

Geboren und aufgewachsen in Hamburg, deutsche Muttersprachlerin.Absolventin des Lehramtsstudiums (Master of Education mit erstem Unterrichtsfach Deutsch) an der Leuphana Universität Lüneburg und der Fachschule für Sozialpädagogik Hamburg-Harburg. Sie hat mehr als 15 Jahre Erfahrung in der Arbeit mit Kindergarten- und Schulkindern.Seit 2013 in Polen lebend und hier arbeitend als Deutsch und Englischlehrerin, hauptsächlich in Kindergärten. In der Arbeit als Lehrerin ist ihr vor allem die Individualität der Lernenden wichtig, das Integrieren täglicher Umgangssprache und der Spaß am Lernen. In der Freizeit schreibt sie Geschichten (in deutscher und englischer Sprache), liest und erstellt Computergrafiken.

 Urodzona i wychowana w Hamburgu, native speakerka języka niemieckiego.Absolwentka studiów nauczycielskich na Uniwersytecie Leuphana w Lüneburgu (magisterium na kierunku nauczanie języka niemieckiego) oraz Specjalistycznej Szkoły Pedagogiki Społecznej Hamburg-Harburg.Ma ponad 15 lat doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Od 2013 roku mieszka w Polsce, gdzie uczy języka niemieckiego i angielskiego, głównie w przedszkolach. W nauczaniu najważniejsze dla niej jest indywidualne podejście do każdego ucznia. Stawia też na przydatność języka w życiu codziennym i naukę połączoną z zabawą.W wolnym czasie pisze opowiadania w języku niemieckim i angielskim, czyta oraz tworzy grafiki komputerowe.

 

 

 

*

Katarzyna

Absolwentka Iberystyki Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie.

Odbyła praktyki w Toledo, w środkowej części Hiszpanii. Obecnie pracuje w przedszkolu jako lektor języka hiszpańskiego, a także uczy młodzież i dorosłych podczas indywidualnych zajęć.

Podczas pobytu w Hiszpanii zwiedziła dużą jej cześć m.in. Madryt, Walencję oraz Salamankę. Chętnie tam wraca, ponieważ nie tylko sam język, ale też kultura, otwartość i życzliwość ludzi skradła jej serce. W przyszłości planuje pielgrzymkę Camino de Santiago.

Na zajęciach kładzie nacisk na porozumiewanie się oraz wzbogacenie słownictwa. Charakteryzuje ją cierpliwość oraz wyrozumiałość.

W wolnych chwilach chętnie czyta. Do jej ulubionych pisarzy należy m.in. Eduardo Mendoza. Interesuje ją również kultura oraz historia Ameryki Łacińskiej. Jej miłośniczką tenisa ziemnego.

DorotaSchool - Szkoła Języków Obcych

ul. Warszawska 12a
05-230 Kobyłka
tel.: 606 89 29 16
kontakt@dorotaschool.pl

Szkoła w Kobyłce

ul. Warszawska 12a
(I piętro)
05-230 Kobyłka

Szkoła w Zielonce

ul. Kolejowa 52 (I piętro)
05-220 Zielonka

Numer konta bankowego

Dorota Boguszewska
PKO S.A.
06 1240 1040 1111 0000 0139 4764